Dovolená 2017 / 2018 – vyberte si last minute či poznávací zájezdy

Bahamy

GEOGRAFICKÉ ÚDAJE

Poloha: Atlantický oceán, jihovýchodně od kontinentu Severní Ameriky
Hlavní město: Nassau
Jazyky: angličtina
Náboženství: Protestanti 67%, řím. katolíci 13%, ostatní křesťanské církve 15%

MĚNA, KURZY

Měna: Bahamský dolar (BSD)
Aktuální kurz: 1 BSD = 20.816 CZK

Bahamský dolar (BSD) = 100 centů
Bahamy mají svou vlastní měnu, ale kromě Bahamského dolaru jsou běžně v oběhu americké dolary v poměru 1:1. Mince v oběhu mají nominální hodnoty 1, 5, 10, 15 a 20 centů. Bankovky v oběhu mají hodnoty ½, 1, 3, 5, 10, 20, 50, 100 dolarů. Bankovky o hodnotě ½ a 3 dolary se vyskytují zřídka. Hotovost lze vybrat z bankomatů, které najdete ve větších městech a v turistických lokalitách. Akceptované karty jsou zejména Visa, MasterCard, American Express.

KLIMATICKÉ PODMÍNKY

Bahamy spadají do subtropického podnebního pásma. V letním období se teploty v průměru pohybují kolem 28°C a v zimě ke 20°C (celoroční průměr je 26°C). Teploty místních vod jsou v rozmezí od 24 do 29°C. Klima je ovlivňováno severovýchodními pasáty a teplým Golfským proudem. Bahamy tvoří třicet větších ostrovů, 700 menších ostrůvků a na 2400 korálových a vápencových ostrůvků či skalisek. Povrch země je většinou rovný a nejvyšším kopečkem je Mount Alvernia (dříve nazýván Como Hill) s nadmořskou výškou pouhých 63 metrů. Nachází se na ostrově Cat Island. Srážky jsou v hodnotě od 1100 do 1600mm za rok, přičemž na jihovýchodě Baham je srážek méně. Období hurikánů nastává od července do listopadu.

CENY

Bahamy a ceny – jsou vysoké, ale odpovídají kvalitě služeb. Ubytování seženete od cca 80 USD za noc. Levnější variantou může být ubytování v penzionech s klimatizací. Na ostrovech najdete mnoho restaurací s vynikající kuchyní. Ceny za oběd nebo večeři jsou od 15 USD za jeden chod. Spropitné je obvyklé ve výši 15% a někdy je již zahrnuto v celkovém účtu. Obchody s potravinami jsou dobře zásobeny a obvyklá otevírací doba je Po – So od 10:00 do 17:00 nebo 18:00 hod. Pití místní vody nedoporučujeme, proto si kupujte vodu pouze balenou.

CLO, DOVOZ, VÝVOZ

Bahamy – platné předpisy:
Pro Bahamy platí běžné dovozní limity. Dospělý cestující může dovézt - 50 doutníků, 200 cigaret nebo libru tabáku, 250cl destilátů a předměty osobní spotřeby (např. - 2 fotoaparáty, jízdní kolo, rádio apod.). Ministerstvo zahraničních věcí ČR doporučuje českým občanům, aby si před cestou na Bahamy ověřili u zastupitelského úřadu, zda se podmínky pro vstup a pobyt nezměnily. Dne 28.5.2009 byla v Bruselu podepsána dohoda mezi Evropským společenstvím a státem Bahamy o zrušení vízové povinnosti. Touto dohodou byl zaveden režim bezvízového styku pro občany Evropské unie a občany Baham, kteří mohou pobývat na území druhé smluvní strany po dobu až tří měsíců během šestiměsíčního období. Dohoda vylučuje osoby cestující za účelem vykonávání výdělečné činnosti. Na Bahamách neexistuje přihlašovací povinnost.
TOPlist

© cestovní agentura Multitravel.cz s.r.o. | Přihlášení

Obchodní podmínky cestovní agentury Multitravel.cz

Vytvářím objednávku...