Dovolená 2017 / 2018 – vyberte si last minute či poznávací zájezdy

Barbados

GEOGRAFICKÉ ÚDAJE

Poloha: Atlantský oceán, na sever od Venezuely
Hlavní město: Bridgetown
Jazyky: angličtina
Náboženství: 40% anglikánská církev, 8% svatodušní, 7% metodisté, 4% katolíci

MĚNA, KURZY

Měna: Barbadoský dolar (BBD)
Aktuální kurz: 1 BBD = 10.418 CZK

Barbadoský dolar (BBD) = 100 centů
Barbados má svou vlastní měnu „barbadoský dolar“, který je pevně fixován na americký dolar v poměru 1 USD : 2 BBD. Mince mají nominální hodnoty 1, 5, 10, 25 centů a 1 dolar. Bankovky v oběhu mají hodnoty 2, 5, 10, 20, 50 a 100 dolarů. Hotovost lze vybrat z bankomatů, které najdete ve větších městech a v turistických lokalitách. Akceptované karty jsou zejména Visa, MasterCard, American Express. Platby kartou za služby a nákupy jsou běžné.

KLIMATICKÉ PODMÍNKY

Barbados je nejvýchodněji položeným ostrovem v souostroví Malých Antil. Hlavní ostrov je tvořen vápencem a pískovcem a náleží k němu též malý ostrůvek „Culpepper Island“, který leží směrem na východ. Barbados se nachází v tropickém klimatickém pásmu a je ovlivňován prouděním pasátů. Období dešťů nastává v červnu a končí v listopadu. Celá oblast spadá do rizikové skupiny ostrovů s výskytem hurikánů. Většina ostrova je nížinatá. Nejvyšší bod na Barbadosu je hora Mount Hillaby (336 – 340 m n. m.). Povrch ostrova je pokryt tropickými deštnými pralesy, mangrovníkovými porosty, plantážemi a pastvinami.

CENY

Ceny jsou na Barbadosu ve vyšší cenové hladině. K platbám jsou běžně přijímány platební karty. Ubytování seženete od 50 do 150 USD za noc. Za hlavní jídlo utratíte cca od 5 do 30 USD. Hamburgry si můžete dát na každém rohu od 5 – 10 USD. Je zde patrný různorodý vliv na místní kuchyni. Hotely a restaurace si často započítávají k ceně 10% příplatek za služby. Potraviny nakupujte ve velkých supermarketech ve městech, kam chodí i místní. Ceny jsou v turistických menších samoobsluhách nadsazené.

CLO, DOVOZ, VÝVOZ

Barbados a jeho předpisy:
Celní předpisy zakazují dovoz zbraní, střeliva a zemědělských produktů. Striktně je posuzováno pašování, držení a konzumace drog. Zmíněný trestný čin je postihován mnoholetými tresty odnětí svobody. Dne 28.5.2009 byla v Bruselu podepsána dohoda mezi Evropským společenstvím a státem Barbados o zrušení vízové povinnosti. Touto dohodou byl zaveden režim bezvízového styku pro občany Evropské unie a občany Barbadosu, kteří mohou pobývat na území druhé smluvní strany po dobu až tří měsíců během šestiměsíčního období. Dohoda vylučuje osoby cestující za účelem vykonávání výdělečné činnosti. Na Barbadosu se vyskytuje žlutá zimnice. Očkování proti této nemoci a jeho potvrzení v očkovacím průkaze je povinné v případě, že cestovatel přijíždí z těchto zemí - Bolívie, Brazílie, Francouzská Guyana, Kolumbie, Panama, Peru, Surinam a Venezuela. Vakcína s dobou účinnosti deset let musí být aplikována nejméně deset dnů před vstupem na území Barbadosu.
TOPlist

© cestovní agentura Multitravel.cz s.r.o. | Přihlášení

Obchodní podmínky cestovní agentury Multitravel.cz

Vytvářím objednávku...